Duygusal Şantaj (1997) / Susan FORWARD

“Hayatımızın başka kısımlarında ne kadar becerikli ve başarılı olsak dahi bu insanlar bize şaşkın ve güçsüz hissettirirler. Bizi parmaklarında oynatılar.”

“İstediklerini aldıklarında bizi teselli eden bir samimiyetle sarmalarlar fakat çoğunlukla istediklerini elde etmek için işi tehdide veya elde edemediklerinde bizi suçlu hissettirmeye kadar vardırırlar.”

“Belki de en kötüsü, ne zaman duygusal şantaja teslim olsak, değerlerimizi ve davranışlarımızı belirlemede bize yol gösteren manevi pusulamızla bağlantımızın kesilmesidir.”

“Dürüstlüğümüzü ancak başka insanların kontrolcü davranışlarına karşı koyarak koruyabiliriz.”

Susan FORWARD

Susan Forward

Psikoloji kariyeri Los Angeles California Üniversitesi (UCLA) Nöropsikiyatri Enstitüsü’nde gönüllü olarak çalışırken başladı. UCLA’da psikiyatrik sosyal çalışma alanında yüksek lisansını ve daha sonra da doktorasını tamamladı. Yıllardır hem serbest terapist olarak hem de Güney California’daki bir çok psikiyatri ve tıp kuruluşuyla çalışmaktadır.

İlk kitabı Betrayal of Innocence (1978) onu çocuk istismarı konusunda otorite yaptı. Ardından Kadınlardan Nefret Eden Erkekler ve Bu Erkekleri Seven Kadınlar ( Men Who Hate Women Who Love Them) (1986) ve çok satan Zor Bir Ailede Büyümek (Toxic Parents)(1989) geldi. Diğer kitaplar arasında Obsessive Love, Money Demons ve When Your Lover is a Liar yer alıyor; bu son kitap ve Duygusal Şantaj, Donna Frazier ile beraber yazıldı.

Forward tanınmış bir konuşmacıdır ve ünlü davalarda danışman tanık olarak bulunmaktadır. Nicole Simpson’un terapisti olarak O.J. Simpson’un davasında tanıklık yapmıştır.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette