Beden Dili

Beden dilinin en sevdiğim tarafı yalansız oluşu…
Duygu ve düşünceleri ifade etmek için dizayn edilmiş binlerce kasımız istemsiz jest ve mimikleriyle tüm gerçeği haykırırlar…
Fakat bunu sadece vücut dilini okuyabilen insanlar idrak edebilir…
İnsan vücudu ile konuşur bence dili ile değil.
Diğer yandan yeryüzünde yaşayabilmek için dizayn edilmiş ilkel bir vücudumuz var. Bünyemiz, yer çekimi, rüzgar, sürtünme gibi şartlara dayanabilecek bir yapıda olmak zorunda. Sanırım bu yapıyı dünyamız şekillendirdi. Bu gezegene ait organizmamız buradan olmayan bir şey ihtiva ediyor diye düşünüyorum. En değerli hazinemizi en kalın kemiğimizle sarmalamışız. Seçim şansı olmayan beynimiz, zorunlu bir ikamet gerçekleştirmekte orada. Sabırla beklemekte evrimin tamamlanmasını.
Fakat insanoğlunun bünyesi ile taşıdığı beyni arasındaki gelişim süreci doğru bir orantı sergilemiyor. Beyin hızla gelişirken vücudumuz yeryüzü şartlarına bağlı yapısını aynı hızla geliştiremiyor. Saniye de 120 kelime düşünebilen beynimiz, gırtlak, ağız ve dil yapısı yüzünden bunlardan sadece bir kaç tanesini seslendirebiliyor. Belkide tiz bir ses çıkararak haberleşebilecek olmamıza rağmen kolay olanı seçiyoruz. Beynimizin sınırlarını keşfetmeye psikolojik olarak hazır olmadığımızı düşünüyorum. Hazır olduğumuzda ise yeryüzünün insanoğlunun yaşayamayacağı bir yer olacağı ön görüsünde bulunmak zor olmasa gerek.

Bir gün tembelliğimizden arındığımızda hiç ses çıkartmadan haberleşmeyi başaracağımıza inanıyorum… ( Gözlerini kapatır… Hmmm der ve uçar… havadayken kikirder ehi…;)

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Beden Dili”

 1. :malu: :) :shutup: ;) :p :kissing: :) :D :( :o Hiç ses çıkarmadan haberleşmeyi Bunlarla yapabilir miyiz?Ne dersin?

  ********************

  Denenebilir…
  :bingung:

 2. Senin penguen niye dolanıp duruyo?

  ************************

  Düşünüyor…

 3. dr. lightman ile yaşamak nasıl olurdu diye düşünmekteyim.

 4. Resimdeki gibi bir şey olurdu sanırsam. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette