Kadın Vücut Dili (Flört-1)

Bir kadının ilgi duyduğu bir erkekle iletişim kurmak ve onun dikkatini çekebilmek için kullandığı onlarca vücut dili davranışları vardır. Yazıda sunulan resimler en güvenilir kişisel beden dili davranışlarıdır. Ancak kadının bu davranışlardan birini göstermiş olması, tam anlamıyla karşısındakinden etkilendiğini simgelemese de ilgisinin bir belirtisidir. Bu davranışlar sıklaştıkça ve açıkça belirginleştikçe kadının ilgisinin arttığı söylenebilir.

 Başı Arkaya Silkme:

İnsan vücudu diğer memelilere nazaran oldukça kılsızdır. ( Balık ve kuşlar hariç. ) Geçmiş zamadan beri, uzun dalgalanan saçlar kadın sağlığının, seksapelitesinin ve doğurganlığının simgesi olmuştur. Bir kadın kafasını arkaya doğru hareket ettirip saçlarını savurduğunda aslında: “Beni izle ve çekiciliğimi sen de gör. Mutlu, kendinden emin ve sağlıklıyım” demektedir. Kısa saç ne kadar erkeksi ise uzun saç da o kadar kadınsıdır.

Dudak Isırmak:

Erkekler bu vücut sinyalinden etkilenirler. Ancak bu davranışın kökenleri ve hala nasıl etkili olduğu gizemini korumaktadır. Alt dudak ısırmak, erkeklerin bilinçaltını etki altına alarak onlarda testosteron yükleme etkisi yaratmaktadır. Bu davranış farkına varılmadan yapıldığında bir erkeği diz çöktürebilir, ancak uygun şekilde yapılamazsa parodiye dönüşme ihtimali de vardır. İşin ilginç yanı bu davranışın kadınların (lezbiyen) kendi arasında da çok güçlü bir seksaplite sinyali olmasıdır.

 Saçları Kulak Arkasına Almak:

Kadın vücut dilini okumak bu kadar kolay olmamıştır. Bir kadının saçlarını geriye doğru düzeltmesi belirgin bir flört davranışıdır. Bu davranışın neden erkekleri cezbettiği otoriteler tarafından tartışılan bir konudur. Bir görüşe göre bu hareket kadının koltuk altını ortaya çıkartarak erkeğe feromen göndermesini sağlamaktadır. Diğer bir görüşe göre ise kadının erojen bir bölgesi olan boynunu göstermesini sağlamaktadır. Kimileri ise bu davranışın kadının sağlıklı şaçlarına dikkat çekmek için yaptığını iddia etmektedir.

 Eğilme ve Gülme:

Bu belki de en klasik ve en bilinen flört ve cazibe sinyalidir. Bu davranış uysallığı, ilgili ve çekici olunduğunu simgelemektedir. Bu hareketle kadın, kısaca: “ Seni fark ettim ve seni beğendim. Devamlı bakamadığım için gizlice bakıyorum. Gülüşüm iyi hissettiğimi ve bunu bilmeni istediğim için.” demektedir. Genellikle bu jest oldukça hızlı yapılır ve dikkat çekmek içindir. Eğer bir çok denemeden sonra erkek fark etmemişse, kadın onun çıkılacak kadar akıllı olmadığına karar verir.

 Boyna Dokunuş:

Boyun bir kadının en hassas ve erojen bölgelerinden birisidir. Kadın boynuna dokunarak erkeğin dikkatini çeker. Bu neden işe yarar? Görünüşe göre, erkekler yumuşak pürüzsüz kadın tenini cezbedici bulurlar ve boyun sosyal açıdan bir kadının gösterebileceği en kabul edilebilir bölgesidir. Pürüzsüz ten gençliğin ve sağlıklı olmanın en bariz belirtisidir. Boyun aynı zamanda kadın vücudunun en hassas bölgesidir. Boyna dokunmak aşk hislerini tetikler.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

19 Cevaplar Kime:“Kadın Vücut Dili (Flört-1)”

 1. Anjelika says:

  :lapar

  Bu bilgiler işine yaradı mı bari?

  *********************************

  Gördüğümde yarayacak. :))

 2. kadın vüct dilini sayende öğrendim deee (siz,erkeklerin vücut dili neler?

  ********************************

  Hmm. Bunu bir başka yazı konusu yapabilirim. :)

 3. evet bunlara şahit oluyorum ama bunlara karşılık verecek cesarete sahip değilim yanlış bişey söylemekten korkarım hep :)bide onu aşabilsek baya yol katederim heralde…..

  **************************************

  Bence içinden ne geliyorsa söylemek en güzeli.
  Bunun yanlış mı doğru mu olduğuna karşındaki karar versin. :)

 4. Gülümsemek en güzeli..

  ***************************

  Evet, evrensel bir iletişim manifestosu gibi. :)

 5. Ben bundan sonra cevredekilere dikkat edicem. Kim ne yapiyor haberim olsun:)

  **************************************

  Dikkat etmeyi başardığımızda; aslında vücudumuzun ağzımızdan çok daha fazla konuştuğunu ve asla yalan söylemediğini fark edeceğimizi düşünüyorum.

 6. bence erkekler şekle çok fazla takılıyorlar.E, kadınlar da bunu sonradan fark edip ilerlettiler mevzuyu :)

  **********************************

  Erkek ve kadın beyni biyokimyasal olarak farklı metodlarla çalıştığı için olsa gerek. Olsun hayat böyle. :)

 7. Bu bilgileri kullanıpta işe yarayan birisi oldumu :)

  *****************************

  Bilgileri kullanma yeteneği insanın aklına kalmış bir şey.
  Fakat bu konuda bir geri bildirim almadım. :) Alırsam bilgi veririm.

 8. kusurabakmasın hiç bir kadın beni kadıramaz ve etkileyemez ne yaparsa yapsın ben istemedikten sonra nafile işe yaramaz emredulsever@hotmail.com tşkler :

  **************************************

  Bir çeşit meydan okuma sezimliyorum. :)
  Ancak bir kadın bir erkeği etkilemek istiyorsa mutlaka bir yol bulur diye düşünüyorum.

 9. imagine says:

  “Erkek vücut dili (Flört-tek yazı)” şeklinde olacak galiba

  yazınızı bekliyorum üstad… :)

  *****************************

  Hımm. Güzel başlıkmış. :)

 10. Kiss Big Smile Silly

  ****************************

  :bingung:

 11. ben birinden çok hoşlanıyorsam şayet, heyecandan öküz gibi otururum karşısındaThinking
  ilgisini çekeceğim varsa dahi ı ıhhh olmuyor :D

 12. İşte burada yazıyor. Bunları ezberle. :))

 13. işe yaradığında haber veririm :)

 14. olduğu yerde sayıyor mu bu —> :ngacir:

 15. Zemin altından kayıyor. :)

 16. eğlenceliymiş :)

 17. Ya bu dediginiz hareketleri bi kiz surekli yapiyor beni her gordugunde aslinda cok fazla goz temasi kurup uzun sure devam ediyor bununla beraber dudaklarini isiriyor. ustelik bende kizi her dusundugumde pozitif bir duygu hissediyorum. Gercektende bana bir mesaj gonderiyor gibi ama isin tuhaf tarafi bende konusacak cesaret pek yok cekindigim konu benim akilli olmadigimi yada konusabilecek kapasitede olmadigimi dusunup bundan vazgecerse elimden kacirabilirmiyim ki

  ****************************************

  Hayatta her şey mümkündür. Fakat deneyimlemeden ön görmek çok zor. Beden dili kadar konuştuğumuz dil de önemli bence. Belki de her ikisini de iyi analiz etmek ve kullanmakta fayda vardır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette