Beş Duyunun Ötesi

Dünyadaki fiziksel olaylar, sebep sonuç ilişkisi içerisindeki her hareket,  sadece beş duyu organımızla tanımlanıyor. Fakat ben bu beş duyunun ötesi olduğunu düşünüyorum. Belki de bir kaç nesil sonra insanoğlunun dünyayı kavrayışı tamamen bu beş duyunun ötesine geçecek ve geçmişe bakıp, bizim ilk insanlar hakkında söylediklerimizi şu an sadece beş duyusu ile yaşayanlara söyleyecekler. Belki de hayatta karşımıza çıkan her zorluk, çektiğimiz her acı ve her çaresizlik durumu, bizi beş duyunun ötesine taşımak için karşımıza çıkmış birer fırsattır. Yaşadığımız her güçlükte frekansımız değişiyor ve bir üst basamağa çıkıyoruz. Hayatı anlamlandırmak, doya doya yaşamak, huzur ve dinginliği bulmak için bir insanın aşması gerekenleri yaşıyor olmamız evrenin bize bir hediyesi olsa gerek.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

16 Cevaplar Kime:“Beş Duyunun Ötesi”

 1. Hem de öyle büyük öyle kıymetli bir hediye ki değeri ölçülemez.

 2. Öyleyse değerini bilelim tüm acıların. :)

 3. belli bir zamana kadar, 5 duyumuzun algılama eşiği altında kalan mesajların 6. hissi oluşturduğunu düşünürdüm.
  mesela, kapının çalacağını bildim, belki de asansörün benim katta durduğunun sesini veya titreşimini farketmeden algıladım gibi… itinayla her örneğe bir açıklama bulabilirdim. en olmadı, atalar doğru söylemiş, kalp kalbe karşıdır derdim.
  sonra ironiktir ki, pozitif bilim öğrendikçe enerjiye olan bakış açım değişti ve 5 duyu ötesi olduğunu düşünmeye başladım.
  çektiğimiz acılar, tecrübeler de kuvvetlendiriyor sanırım, ya da duygu yoğunlukları. mesela en yoğun olan duygulardan biri aşk. aşık olduğumda karşımdaki insanın (uzaktayken) duygusunun tadını alabiliyorum. öfke, korku, mutluluk, özlem, bıkkınlık gibi.beni mi düşünüyor, başka işle mi uğraşıyor gibi.
  bu durumda aşkın da, evrenin bize bir hediyesi olduğunu düşünebilirim sanırım:)
  -tabii bunları kimseye söylemiyorum, (her an biri huni hediye edebilir diye) burada bu kadar çok yazmamın nedeni de bu galiba:)-

 4. Belki de Nikola Tesla’nın da söylediği gibi; Evrenin sırlarını keşfetmek istiyorsak, enerji, frekans ve titreşim açısından düşünmeliyiz.

 5. mesela şu ayeti 5 duyu ile yorumlarsanız hiçbirşey anlamazsınız…KEHF-96:””””“Bana demir parçaları getirin. İki dağın arası aynı seviye olunca üfleyin (körükleyin).” dedi. Onu ateş haline koyunca, “Bana erimiş bakır getirin, onun üzerine dökeceğim.” dedi””””””…..Bence burada insanın yaratım sürecinden bahsediliyor….BAKIR VE DEMİR HAKKINDA:İnsan vücudunda yaklaşık 100–150 gr kadar bakır elementi bulunur. Bunun %10’u karaciğer ve beyinde, geri kalanı ise kandadır. Bakır, kanda hem plazmaya hem de alyuvarlara dağılmıştır. Kanda demir ile beraber hemoglobinleri meydana getirirler. Bakır ayrıca birçok enzimin fonksiyonunu ve kalp çalışmasını düzenler. Vücuda bakır beslemesi yapılması halinde kırık kemiklerin kaynamasını hızlandırır…..Yani Körük ile bahsedilen KALP,erimiş bakır ve Demir parçaları ile bahsedilen HEMOGLOBİNDİR….VE DE ATEŞ İSE İNSAN VÜCUNDA AKIP GİDEN DÜŞÜK YOĞUNLUKLU ELEKTRİK VE VUCUT ISISIDIR…BAYIM,eğer saçmaladıysam uyarın…ne bileyim ASHA-IKEHY hep ilgimi çekmiştir…mesela AZMAN bir köpek görünce SENİ KITMİR’e söylerim diyince SALDIRMAZMIŞ O KÖPEK…dorgu mudur sizce???

 6. Gerçekten farklı bir bakış açısı sunmuşsunuz. Çok nadir bazı kaynaklar birleştiricidir. İnsanların beş duyunun ötesinde gerçekleştirdikleri anlayış ise kendine has bir eşsizlik arz eder. Eğer her insanın eşsiz değerlendirmesi kaynağın birleştirici yaklaşımıyla uyum içerisindeyse muhteşem bir birlik yaşanabilir.
  Diğer yandan azman bir köpek görünce seni kıtmir’e söylerim dediğinde saldırmayacağına duyulan inancın komplikasyonları olabileceğini değerlendiriyorum. Zira iki büyük sıkıntı var. Birincisi Köpek KITMİR’i tanımıyor olabilir, ikincisi köpek Türkçe bilmiyor olabilir. Fakat elimizde hiçbir seçenek kalmadıysa yöntem denenebilir. :)

 7. hediye kabul etmiyorum ben !

 8. Hediye lütuftur. :)

 9. İnsanların derece derece olduğu fikrine katılıyorum. Bununla beraber bazı kapıların sadece içeriden açılabileceğine inanıyorum. :)

 10. Bazen öyle kapılar oluyor ki kolu bile olmuyor. :)

 11. Bence her şey çok güzel olacak. :)

 12. Heyoo. ( El çırpar, mutludur. ) :)

 13. Oluyor işte. :)

 14. qwerty says:

  Bence olumlu düşünmek saçma insanları kontrol etmek isteyen insanlar varken ve insanları kuklaları yaparken hayatımızı onlar yazarken ve sanada herşeyi yuttururlarken umutlu olmak olumlu düşünmek saçma toplumdaki iyi insanlarda kötü insanlarda onların eseri

 15. Bence umut etmek ve olumlu düşünmek tercihtir. Fakat olumlu şeylerin olmasını sağlamak sadece umut etmek ve düşünmekle sağlanamaz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette