Dolmuş Fobisi

Bir keresinde Bostancı’dan Maltepe’ye gideceğim.

Yol sordum. Tarifi aldım ve dolmuşa bindim oturuyorum. İlk durakta bekliyoruz.

Şoför döndü ve “Nereye gideceksiniz?” diye sordu.

Aman Tengrim! O an aklım uçtu. Bu soruyu gerçekten beklemiyordum. Adeta zihnim sıfırlanmıştı. Kısa bir süre düşündüm fakat nafile, hiç bir şey hatırlayamadım ve “bilmiyorum” deyiverdim.

Şoför alçı yutmuş gibi bakakaldı ; “Nasıl yani, nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz?” dedi şaşırmış bir halde. Ben dahil tüm dolmuştakiler güldük. Sonra bu anlamsız konuşmayı toparlamak için “Siz gidin bir yerlerde inerim” dedim. Çırpındıkça batıyordum. Hayvan herif aniden soru sorulur mu?

Tarifle gidiyorum ve tarifi de tam anlamamışım zaten. ( İtiraf ediyorum tarifin bir kısmını da anlamış gibi yapmıştım. Ehi ) Şebelek gibi kalmıştım.

Bir keresinde de Ankara’da dolmuşta giderken ineceğim yere yaklaşktık ( bu sefer yeri biliyorum. ) Dolmuştan inmek için; “Müsait bir yerde iner misiniz?” dedim. Şöför pis pis sırıtıp döndü ve “Sanırım siz ineceksiniz ben arabayı kullanıyorum” dedi. Aniden minicik oldum. Cücük gibi kaldım kolktukta. Bir yandan da; “Evet ya adam niye insin, dolmuşu kim kullanacak” şeklinde muhakemeler yapıyorum. Kendimi dışarı zor püskürtmüştüm. İndikten sonra acaba ses benden çıkmamış gibi mi yapsaydım diye de düşünmüştüm.

Hı hı tedavi olacağım. Ehi.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Dolmuş Fobisi”

 1. Hi hi supermis:) Insanin bazen aklindan gidiveriyor. Ben bir keresinde kendi cep numarami unutmustum.
  Ya sofor iner misiniz diyince acip kapiyi inseydi???:)))

  *********************************

  Kendi cebimi unuttuğum zamanı hatırlıyorum. “Sizi bir arayım demiştim oradan bakarız.”
  Şoför inseydi, direksiyona geçip yola devam ederdim. Olayın sorumlusu benim. :)

 2. bizimkilerden says:

  Şimdi nereye gidiyorsun?

  ***********************************

  Hiçbir fikrim yok. :)

 3. üniversitedeki ilk yıllarımı Hatırlattı:)

  Karikatatürün güzelliğini de es geçmeyelim.

  *****************************************

  Evet insanı mutlu kılıyor, huzurlandırıyor adeta. :)

 4. loveer says:

  öğrenciyiz sınav var gece uyunmamış yol uzun otostop yaptık arkadaşımla. ilk araba tek kapı spor, o önde ben arkada uyumak lazım şımarıkım ya. 2. arabada ben devam uyumaya ama inerken ittiriyorum koltuğu tek kapıda kalmış kafa:) adamın bakışıyla dedim noluoruz:))

  **********************************

  Neyse daha vahim olabilirdi. Ya sen ittiğinde koltuk öne doğru gitseydi? :)

 5. İzmir’deki ilk eğitim-öğretim günümün ardından dolmuşa bindim.Şoföre durağa yaklaşacağımız zaman beni uyarmasını istedim.Unutmuş…Otogarda indim:)
  Ankara’da da yanlış otobüse bindim..
  Sakarımdır,başıma olur olmaz işler gelir.
  Sabah 6’da kalkan uçağa tek gözüm açık vaziyette bindim,Erzincan’a gidecek olan uçağımda uyuyakaldım,taa ki pilotun anonsunu duyana dek..
  “Sayın yolcularımız Adana’ya hoş geldiniz!!”
  Aradan birkaç dakika geçtikten sonra yanlış anons yaptığı için özür diledi..
  O da cücük gibi kalmıştır kesin:))
  Yolculuk hikayeleri..
  Konuşmak lazım bir gün

 6. Bu konularda sanırım oldukça ilginç anılarım var. Konuşmakla bitmez. Bir kısmı akıl çırpıklayıcı. :)

 7. Süper güldüm içtenlikle :) Çok iyiymiş:)

 8. Ben de gülmüştüm. :)

 9. ben mülakat sınavında adımı unutmuştum, onlar söyleyinceye kadar da hatırlamadım :D
  sınavı geçmiş idim ama ;)

 10. Neyse ki bildikleri şeyi sormamışlar. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette