Kaçak Ruh

De ki işte! “En ucuna geldiysen ne çıkar ki hayatın, gider bir de sınırın diğer tarafını işgal edersin. Sen delisin, iyi ki de öylesin!”… Ve Sana derler ki!; ”Ne gereği var, sen zaten çok iyisin, iyi olanın sınırları yoktur ki o her yerde hep iyidir”…Ve dersin ki!, “Kime göre iyi? Eğer size göreyse, niye sınırlar olsun ve en ucuna gitsin ki iyi? Peki ben iyi isem, siz nesiniz ve neden uçlara yön bulur sizin iyileriniz?” Susarlar. O an hayatın onlar için iyi oldurduğu şeyleri yaşarlar. Her şey iyi gider; iş, aş, eş ve bilmezler en acımasız tufanlara hazırlarlar ruhu. Ve de ki işte o zaman!; “Ben iyi isem, sizin bulunduğunuz sınırda kötüydüm ki tutmadınız uçlara varırken, ki ben kötüysem sizin iyilerinizin içinde zaten yerim yoktu, benim iyim sizin kötünüz ki ben soluk bulamadım dünyanızda ve akordumuz da tutmadı. Hani, tıpkı köşede duran gitar gibi, sizlerin iklimi bozdu tellerimi. Benim işgal ettiğim yerde, adalet: hakkı olanı verebilmektir ki, ben de bu yüzden aştım sınırları.” Mağaraya resimler çiziyorum, birilerini hayvanlar yiyor, bizi ise için için kendimiz. Ve sizin de bu sınıra geçeceğiniz günlerin temennisini çekiyor şu an ki halimiz. Kendimize ithaflar yapıyor ve iyi olmayan ruhumuza diyoruz ki; KAÇAK RUH.

Uyanmış kalmış ruhum, yürüyor, görüyor, uzayan yollarda bir başına sessiz.

Ne kalmışsa kaldırımlarda toplar gibi.

Sürer olmuş bıraktıklarının izlerini.

Hangileri insanların değil.

Kalabalıklara karışıp bulmak istiyor.

Bulmak istiyormuş gibi kendini.

Soluksuz, kesilmiş, korkmuş haliyle, dönmek ister gibi, bedenine koşuyor.

Biliyor yalnız, biliyor onlardan değil.

  .

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

5 Cevaplar Kime:“Kaçak Ruh”

 1. {o,o}
  |)__)
  -”-”-

  **********************

  Hoşmuş. :)

 2. eye of the tiger says:

  benim gibi bir koprkusuz yalnız kaplanı bile duygulandırdın ve bir yaban atına dönüştürdün tutmayın beni ulennnn…….özgür ve deli taylar gibi koşmak istiyorum….yaban keçileri gibi teyyyyyyy daşlı kayalı depelerin en yüksek doruklarında depinmek ve bir boran kuşu gibi uçmak istiyorum…..üstelik hadi lennn derler adama diye de korkmuyor da değilim…..
  :matabelo

  ********************************

  Demezler. Bayır aşağı çılgınca koşmalı bünye. (Bu şekilde deseler bile duyulmuyor.) :)

 3. Çığlık..

  **************************

  Hı hı. Haykırış adeta.

 4. dhdhsjsjaj says:

  Kurt olmayı ormanda yaşamayı isterdim ulumak güzel olurdu :moon:

 5. Dolunayı bekleyelim. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette