Yakala!

“Kanserin en yaygın nedenlerinden birinin stres olduğunu belirten Medical Park Kanser Hastanesi Uzmanlarından Dr. Yusuf Özgür Çakmak şu bilgileri verdi: “Bol kahkaha, bağışıklık sistemini uyaran genleri harekete geçiriyor. Kanserin en yaygın nedenlerinden biri de strestir. Aşırı fiziksel, zihinsel ve duygusal stres bizim bağışıklık sistemimizi zayıflatmaktadır. Zayıf bağışıklık sistemi kanserin gelişiminde önemli bir nedendir. Japonya’da, kahkaha sonrasında yapılan analizlerde, doğal öldürücü (Natural Killer) adı verilen hücreleri uyaran 14 genin birden aktive olduğu saptandı. Doğal öldürücü adı verilen bu hücreler, kanserle savaşta çok önemli rol üstlenir. Kahkaha stres ve korkuya karşı yardımcı olur. Kanser öldürücü bir hastalık olarak kabul edildiği için kanserle karşılaşan kişide de yoğun stres ve korku oluşmaktadır.”

Şimdi sizi aşağıda yer alan gazete haberini okuyarak bir paradoksa davet ediyorum. Haberi okumak kahkaha atmaya sebep oluyor fakat içeriği kanser ediyor. Ehi.

“Rizeli iki kardeş, iki katlı evlerinin çatısında bulunan hurda eşyaları satmak istedi. Çatı kata çıkan Yılmaz Başak (37), eşyaları yukarıdan atarken kardeşi de aşağıdan tutmaya başladı. Hafif eşyalardan sonra sıra buzdolabına geldi. Ağabey buzdolabını da diğerleri gibi çatıdan attı. Tutmaya çalışan Turan Başak (25), 70-80 kilo ağırlığındaki buzdolabının altında ezilerek hastaneye kaldırıldı. Başak’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.”

Turan’ın eşyaları tutmadan önce rahat olmak adına ceketi yerine beynini çıkarttığını düşünüyorum. Ehi.

Haberin tamamı aşağıda sunulmuştur:

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Yakala!”

 1. Üçüncü sayfa haberleri çöpten başka birşey değil.

  http://www.facebook.com/note.php?note_id=273359316033255

  Üçüncü sayfa haberlerini okumuyorum; elime gazete aldığımda kazara o sayfalar açılacak diye çok korkuyorum. Olupta gözüm bir üçüncü sayfa haberine iliştiğinde o insanlarla aynı gezegende yaşadığıma inanamıyorum, -kesin bir yanlışlık var bu işte- diyorum. Bir kaç gün kendime gelemediğim de gerçek. Gülmüyorum üçüncü sayfa haberlerine. Kral Julien’e gülüyorum ben. Sen de ona gül.

  *********************************************

  Üçüncü sayfa haberlerine dikkat çekmek istemem onların okunası olmasından kaynaklanmıyor. Aslında hepsi trajikomik ve iğrenç haberler. Fakat amacım birinci sayfadaki manşetlerin sonucu gösterdiğini, ancak bu sonucun sebeplerinin üçünsü sayfa yazılarında gizli olduğunu belirtmekti. Ve ne yazık ki sebebi keşfetmeden sonucu etkilemek imkansızdır.
  Bu arada ben komik haberleri seçmeyi tercih ediyorum. Gülmemeyi nasıl başarıyorsun?

 2. Hep amerikanın oyunları bunlar.

  ******************************************

  Buzdolabını ABD yapmış. Ne garip millet bu ya. :)

 3. Gülelim uzun yaşayalım… Bir de şu var…

  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=465178456845941&set=a.142390212458102.19072.142364559127334&type=1&theater

  sevgi lazımmış… :)

  *********************************

  Gülmek için harika bir coğrafyada yer alıyoruz.
  Bu arada sevgisizliğin telafisi yoktur.

 4. nanoteknoelnino says:

  kensırın çözümü b17 imiş….b17 vitamini…bolca badem ve kayısı çekirdeğinde bulunur…

  **********************************

  Badem ve kayısı çekirdeği bulamayanlar üzülmesin ve gazetelerin üçüncü sayfasını okusunlar. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette