Beyin Yanılsaması.

Belki de gördüklerimize inanmadan önce neyi gördüğümüze doğru karar vermeliyizdir. İşin kötü tarafı neyi gördüğümüze karar veren de, gözlerimizden gelen bilgiyi değerlendiren de aynı yer: Beynimiz. Bizi yöneten bir yapının yönetimini ele geçirebilir miyiz? Belki de onun nasıl çalıştığını keşfedebilirsek bu mümkün olabilir. Ancak emin değilim.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Beyin Yanılsaması.”

 1. Anjelika says:

  Töbe töbeee! Big Frown

  **********************

  Hı hı.

 2. çok değerli abimiz[az bir şey yağ çekelim ki sorumuza cevap çabuk olsun:)],sayın “benoyum”, bu aralar sıkıntıdan eski defterleri karıştırodum…yok yok mecazi anlamda değil,yani eski matematik bilgilerimi test etmek için mat soruları çözüyorum…youtube’dan bir ders analtısında:”https://www.youtube.com/watch?v=Y5ycOVw3pM4″ 3n2-12n-7’nin bir parabol belirmediği söylendi …ama parabolmüşcesine işlem yapıldı…şimdi sorum şu her 2.dereceden denklem bir parabol belirtir mi…eğer bu bir parabol değilse nedir?

  ********************************

  Birinci dereceden bir fonksiyonun grafiği doğru belirtirken, ikinci dereceden bir fonksiyonun grafiği bir parabol belirtir. Eğer fonksiyon daha yüksek derecedense veya polinom fonksiyonu değil de, rasyonel bir fonksiyonsa, trigononometrik ifadeler, vb içeriyorsa durum biraz daha farklı olacaktır. Sonuçta ikinci dereceden bir denklem paraboldür. Parabol değilse paraazdır. ehi. :) ( Bir nevi fakirlik durumu yani. )

 3. misafir says:

  “Bizi yöneten bir yapının yönetimini ele geçirebilir miyiz?”
  ben bazen “yanılıyorsun” deme cesaretini gösteriyorum. ama işte o kadar.

 4. Güzel bir başlangıç.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette