Chip Dergisi, Ayın Web Siteleri.

Bir çok pazar gününde yaptığım gibi, bu gün de kitapçıya gidip kitap ve dergi baktım. Yine kendime engel olamadım ve T.S. Spivet’in Seçme Eserleri, Holografik Beyin Teknikleri ve İhtiyacımız Olan Felsefe kitaplarını aldım. Aslında sadece bir kitap olmayı planlıyordum fakat kitapçıya gittiğimde sanırım gözüm dönüyor. Son olarak da en sevdiğim bilgisayar dergisi olan Chip dergisine saldırdım ve huzura kavuştum. Eve geldiğimde kitaplarımın sayfalarını açtım ve onları kokladım. İlk sayfalarına ekslibrisimi bastım, tarih, saat ve aldığım şehri yazıp imzamı attım. ( Ekskibris için bakınız: http://www.benoyum.com/?p=1536 ) Sanırım bu benim için bir ritüel. Sonra Chip dergisini elime aldım ve sayfalarını şöyle bir karıştırdım. Amanin!!! O da ne?:D Ayın Web Siteleri bölümünde sitemi gördüğümde kalbim pıtı pıtı etti, gözlerim büyüdü ve titredim. Aklım çırpıklanmıştı ve bir çocuk gibi sevinmiştim.  O an gezegendeki tüm Chip dergilerini alıp tanıdıklara dağıtasım geldi. Ardından derin bir nefes aldım ve sakinledim. Buna benzer bir sevinci 2010 yılının nisan ayında bloğumu PC NET dergisinde ( http://www.benoyum.com/?p=1348 ) ayın siteleri arasında görünce de yaşamıştım.

Chip Dergisi Bloğumu; “Çağımız ve Kafa Karışıklığı” başlığıyla tanıtmış. Açıklama şöyle devam ediyor:

Bilgisayarların hayatımıza girdiği günleri hatırlayanlardansanız, dijital yığılmanın kafaları nasıl karıştırdığına tanık olmuşsunuzdur. Bunun popüler felsefesine ulaşmak için biraz görsellik biraz kuantum biraz da Nietzsche’yle harmanlamanız yeterli. Yeterli ama sonuçta elinizde ne olur bilinmez. Belki de bilinir. Sonuçlar için oyumben.com a bakabilirsiniz. Biz işin içinden çıkamadık belki siz başarırsınız.

Aslında siteyi oluşturan ben bile hala işin içinden çıkmış değilim.

Belki de işin içinden çıkmaktan daha önemlisi işin içine girebilmektir.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

10 Cevaplar Kime:“Chip Dergisi, Ayın Web Siteleri.”

 1. heyyyy … tebrikler :) devamını dilerim …

  ******************************************

  ( El çırpar, gaza gelmiştir. ) :) Teşekkürler. :)

 2. Çok tebrik, devamı, daha daha nice..
  Ama en önemlisi son cümlendi(ayrıca tebrik).

  ************************************

  Çılgınca teşekkür ediyorum. Saol varol. :)

 3. Anlayamadığım husus,o kadar müridin var iki kişi mi gelmiş benimle etti üç…Çok tebrik ediyor devamını diliyorum.Hak ettin kazandın:)

  ******************************************

  Üç kişi yeterli bir çoğunluk bence. :) Binlerce teşekkür. :)

 4. miyavvv ne hani nerede pilavvv yavvv says:

  sağlıklarınıza el….taşlanan meyve ağaçlanır demişler…oyumben övünmek hakkındır arkadaş…söke söke alınızdır….ilk kaça girmiştiniz sorması ayıp?ugly&stainly…selamün aleykümdür….ve aleyküm selamdır…bu nasıl bir “meram”dır?işin özünü birisi anlatsındır…ben anlamamışımdır…

  *********************************************

  Chip Dergisi bu ay 13 site seçmiş.
  Sanırım kafaları karıştığı için benim siteyi de seçmişler. :)

 5. Her okuduğuma tepki vermesem de seviyorum paylaşımlarınızı. Tebrik ediyorum =)
  Kafa karıştırıyor mu, göreceli…
  Ekslibris'in ne olduğunu öğrendim.Bu bilgide bana bir fikir verdi, ne yapsam diye düşündüğüm bir konuda. =)  Ne olduğunu yeni öğrendim, kim yapar ya da ne ilgilenir fikrim yok, nettede pek ele geçer bir bilgi elde edemedim ya da doğru yere bakmadım. Nerde yaptırabiliriz acaba?

  **********************************

  Ben de bir arkadaşımın kitabında görüp bu ne diye sormuştum.
  Bilgisayarda logo gibi bir hazırlık yap bana gönder ben yaptırırım demişti.
  Sanırım bir matbaaya ya da kaşe yaptıran bir yere yaptırdı. :)

 6. Arkadaşlar.. =) Bende bir arkadaşım için düşündüm bunu. Logom hazır bir araştırayım buraları, elbet bulurum =). Teşekkür ederim.

  **********************************

  Rica ederim. :)

 7. Hem siteye emeği geçenlere hem de Chip’e çok teşekkürler

  *********************************

  Ben daha çok teşekkür ediyorum. :)

 8. Aaaa ben de tebrik etmiştim halbuki, olsun tekrar tebrikler: Smile

  *********************************

  Tekrar teşekkür ederim. Bu sefer daha coşkulu. :)

 9. misafir says:

  isabet olmuş bence, tebrik ediyorum :)

 10. Aniden gaza geliyor insan. Sonra sakinliyor tabi. :)
  :bingung:

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette