Konuşan Eller…

Sahip olabileceğiniz bazı genel eğilimleri değerlendirmek için tüm bedeni incelemeye gerek yoktur.

Sağ elinize bakın ve işaret parmağınızın uzunluğuyla yüzük parmağınızın uzunluğunu karşılaştırın.

Çoğu kadının (dişil kalıp) parmaklarının uzunluğu neredeyse aynıdır.

Çoğu erkeğin (eril kalıp) işaret parmağı daha kısadır.

Eril kalıp genellikle matematikte daha iyidir.

Eril kalıba sahip erkekler, hayatta fiziksel açıdan daha saldırgan olma eğilimindedirler.

Eşcinsel kadınların genellikle eril kalıp elleri vardır.

Ağabeyleri olan erkekler, ağabeyleri olmayan erkeklere oranla genellikle daha eril kalıp ellere sahiptir.

Daha dişil parmak kalıbı olan erkekler, bunalıma daha meyillidir.

İşaret parmaklarına oranla daha uzun yüzük parmakları olan çocuklar, sözel derslere oranla matematikte genellikle daha yüksek notlar alırlar.

Parmak uzunluğu orantısı ters olan çocuklar, matematikten ziyade okuma, yazma ve sözel anlatımda daha başarılıdırlar.

Bu arada bütün bu bilgilerin ortalamaları ifade ettiğini belirtmek gerekir. ( 3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? / Kevin HOGAN )

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

9 Cevaplar Kime:“Konuşan Eller…”

 1. Demek eller zeka durumunu bile belli ediyor. Hemen Berk’in ellerine bakicam simdi. Matematikte iyi mi ozel hoca mi lazim olucak derhal anlariz. Her zamanki gibi ilginc bir konu.

  **********************************

  Dost başa, düşman ayağa, analiz etmek isteyen ellere bakarmış. :)

 2. Anjelika says:

  Aaaa! Ya oyumben, nerelerden bulup çıkarıyorsun bu ilginç konuları? Hayretler içinde kaldım. Hemen el kontrolü yapıldı evde. Matematikle uzaktan yakından ilişkisi olmasını istemeyen, daha doğrusu nefret eden kızımın, işaret parmağı yüzük parmağından uzun gerçekten. Benimse tam tersi.
  Vay canına! Neler öğreniyorum…

  :mewek

  ***********************************************

  Her gün yeni bir şeyler öğrenmeli… Bilgi süngeri olmalıyız. Heyoo.

 3. Müzik de isteriz. İsteriz de isteriz. Bu güzel web sitesinde…Parmaklar sadece matematik ya da edebiyat için değildir. Değil mi ? ( Admin, bir şey daha öğrenmiş olmanın gururuyla, bir omzunu kabartır.)nokta

  *************************************

  Sanırım haklısınız. Müziği çok sevmeme rağmen sitede pek yer vermiyorum. Bi şeyler yapmalı. :)

 4. wordpressde ayarlar menüsünden kalıcı bağlantılara gün ve isim olarak işaret ver arkadaşım. Bunu yapacağın zaman ftp erişiminin sende olması ve htaccses dosyasına sana önerilen yeni kodu girmen lazım… bunu yapamayacaksan sakın bunları dikkate alma zira index sayfan tarih olacaktır, uyarayım..Faydasını görürsün. Google amcayla aran daha iyi olur. Bak adres satırında p= 3354 yazıyor. Bunun yerine konuşan eller+tarih yazabilirdi. Öneri tabii nasıl istersen…Selametle…
  örnek http://www.oyumben.com/konusaneller sistem bu hali alıyor bu ayarla…

  ****************************************

  Bu konuda çok haklısın. Blogu ilk tasarlarken gözden kaçırdığım bir durum bu. Kalıcı bağlantıları senin dediğin gibi ayarlasaydım çok daha faydalı bir şey yapmış olacaktım. Fakat bloga eklediğim yazıların linklerini diğer sosyal ağlarda paylaşmış bulunuyorum. Sosyal ağlarda önceden yaptığım paylaşımları değiştirmek neredeyse imkansız. :(

 5. filiz says:

  yüzük parmağım daha uzun hemde belirgin bir şekilde eşcinselmiyim acaba?
  benimde ikinci aklıma gelen didem gibi çocukların parmaklarına bakmak oldu yarın bakılsın…
  bişeylere inanmak istiyoruz herhalde :)

  *************************************

  Olaya iyi tarafından bak, demek ki matematiğin harika. :))

 6. Parmaklarıma bakarken tırnaklarımın renk değiştirdiğini fark ettim.Acilen ısınmalıyım,çoook yağmur var burada..
  Parmaklarımın hepsi minik ama işaret parmağım yüzük parmağımdan uzun.

  *******************************

  Hmm. Bana pamağını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. :)

 7. Bilinçdışından ayna nörondan insanın muammma oluşundan dem vuran yazılar iyi de bu herkesi aynılaştırmai,insanın seçmediği özellikleri üzerinden onu bir yere oturtma maksatlı açıklamalar olumsuz bence..

 8. “Genelleme yapmak hatalıdır. Bu bile.” İnsan beyninin ortak özelliklerinden yola çıkarak insanı katagorize etmenin çok yanlış olduğuna inanan birisi olarak yorumunuza katılıyorum. Aynılaşmaktan ziyade ortak noktalara odaklanıp bilimsel veriler eşliğinde sonuçlara ulaşabilmek aslında dünyada insan sayısı kadar çeşit olduğunu daha iyi kavrayabilmemize engel olmayacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette