Kaka Tema. Hatta Bok, Pis, e.

Dün yine uykumun gelmek istemediği geç saatlerde siteme yeni bir wordpress plugin’i ve bir zeka testi uygulaması ekledim. Plugin’i ekledikten sonra Java Script Kütüphanesinin yol açtığı sinir bozucu bir hata mesajıyla karşılaştım. Aslında sitemi ziyaret edenler için eklediğim zeka testi benim için aniden bir psikomotor testine dönüşmüştü. ( İtiraf ediyorum şu anda içeriğini hatırlamadığım bazı küfürler savurdum. ) Biraz araştırdıktan sonra problemin site temasından kaynaklandığını tespit ettim. İşte o an temanın üzerine böğürerek kusasım geldi. Daha önceden sade olduğu için beğendiğim temayı ısırmak, parçalamak, bana onu gösteren monitörle beraber odadan dışarı fırlatmak istiyordum. (Meğer koynumda yılan beslemişim. Ehi deli mi ne ya? )

O an temayı silmek ve onu tarihin derinliklerine gömmek için dayanılmaz bir istek duyduğumu hissettim. Evet bu kalleş temadan kurtulmalıydım. ( Kaka, pis hatta bok, e tema. ) Fakat bir miktar sakinlemek için; önce temayı oluşturup internette yayınlayan kişiyi bulmalı ve ona bir çift söz söylemeliydim. Evet evet, onu sabaha karşı bana çektirdiği bu acıdan haberdar etmeliydim. Bu saygıdeğer ve dahi arkadaşa yorum yazmak için blogunu bulduğumda onun da aynı temayı kullandığını gördüm. Birden ona bir şeyler yazmanın gereksizliğini, çünkü temasıyla kendi kendini cezalandırdığını düşündüm. Fakat temaya duyduğum kin içimde bir çığ gibi büyüyordu. Dahinin sitesi İngilizceydi. Ben de ona Türkçe bir şeyler yazmaya karar verdim. Böylece, o kızgınlığımdan ötürü alınmayacak, ben ise rahatlayacaktım. ( Hı hı rahatsız. Ehi. ) Sonra bir çırpıda “Allah belanı versin, hayvan herif.” yazdım. ( Cidden manyak, hasta valla. ) Ardından bu yazının Türkçe olduğunu anlayıp www.google.com/translate adresinden İngilizce’ye çevirmeye kalktığında neyle karşılaşacağını merak ettim. Aman Tengrim! O da neydi? Google’ın, “Allah belanı versin hayvan herif” i “Fuck you motherfucker.” ( Bakınız google translate ) olarak çevrildiğin görünce google’ın kelimeleri değil de ruh halimi tercüme ettiğini keşfettim. ( Bu arada umarım gavur yazının Türkçe olduğunu anlamaz. Ehi. )

Bu işlemleri yaparken ezan okunuyordu. İlerleyen zaman içerisinde cinnetim yerini dinginliğe bıraktığında işe gitme vaktimin geldiğini hatırladım. Mutluydum çünkü uyanmak zorunda değildim. Ehi. Tatlı ılık bir huzur içerisinde duşumu aldım, giyindim ve hafiflemiş bir şekilde yola koyuldum.

İşe vardığımda benden başka kimse olmadığını, çünkü bir buçuk saat önce işe geldiğimi fark ettim. Sabah ilk olarak, iş yerindeki saygıdeğer arkadaşlarımın da yardımıyla yeni bir tema beğenip aceleyle siteye ittirdik. Şu an görmekte olduğunuz, her tarafı dökülen ve üzerinde çalışıldığı için devamlı garip şekillere bürünen tema yeni temam. Anlayacağınız sitem yapım aşamasında. Aslında yapım aşamasındadır uyarısı koyup, site üzerinde yapılan anlamsız değişiklikleri ve wordpresse açılan savaşı sizlerin gözünden saklayabilirdim. Fakat ne gerek var? Her bakışta garip değişiklikler görmek, site sahibinin ve ona yardım etmek isteyenlerin çektiği acıyı duyumsamak okuyucunun hakkı diye düşünüyorum. :)

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

18 Cevaplar Kime:“Kaka Tema. Hatta Bok, Pis, e.”

 1. miracle says:

  Hı hı, delisin evet :)

  ******************************

  Neyse ki hala yorum yazılabiliyor ve cevaplanabiliyor. ehi. :)

 2. miracle says:

  :) Çok şanslıymışız valla

  **********************************

  Şans ötesi. :)

 3. kurdum, çalıştırdım. ama sıkıntı. KAKA TEMAda değil. yetkilerde :) arapsaçına döndürdüğümüz klasör yapıları ve yetkiler belkim wp yeniden kurulacak eski db üstüne. biraz cesaret ve sabır; hatta bok pis e tema :)

  *****************************************

  Sloganımız: “Bizimle kimse başa çıkamaz! Biz bile.” ehi.

 4. Anjelika says:

  Çok güldüm ya! :D Valla!
  İyi ki varsın da, şu bunalımlı günlerimde beni güldürdün.
  Ne diyeyim, Allah da seni güldürsün… :)
  :ngakak

  Ve de KOLAY GELSİİİİİNNN!

  ***************************************

  Gülmeli eğlenmeli bünye. :)

 5. Simsiyah bir editöre yazıyorum. Bir an önce kullanışlı bir arayüze geçerseniz iyi olur kanısındayım. Selam ve saygılarımla.

  *************************************

  Bloga yapmış olduğum saldırıdan sonra hala yorum eklenebilmesi bir mucize. :)
  Bu hafta içinde yeni bir temaya geçmeyi planlıyorum.

 6. Canım, bence bu site en az bir yerinde bir Munch hakediyor. Ayrıca ışık dostlarını Gugıl’ın ruhsal çeviri işine girdiğinden haberdar etmemiz lazım bence! :)
  Bol bol küfür ederek temizlediğin ruhun hastane beyazı gibi temizlenmiştir, sıra bende. :)

  ****************************************

  Küfür ruhun yelpazesiymiş. :)

 7. adeta çığlıklarını içimde duydum, hırpalandı ruhum.
  neyseki geçmiş.
  kolay gelsin.

  **************************************

  Höykürtücü bir şey. :)
  Aslında eğlenceli de. :)

 8. Ben neden çeviri işini google’a bırakmayıp kendim yapıyorum sanıyorsun?:))))
  Bu arada, kuşkusuz senden iyi mizah yazarı olur. Sık sık yazsana başına gelenleri mizah tarzında. Milletçe gülmeye çok ihtiyacımız var.
  Ve de… Eski teman sadeliğiyle huzur veriyordu sanki. Ayrıca senin felsefi yazılarına da yakışıyordu. Yine açık renk bir tema seçsen ne iyi olur.

  *********************************

  Eski temam tarihe karıştı. Ondan sonraki temayı da beğenmedim. Şimdi bu tema üzerinde biraz çalışacağım. Umarım beğenirim. :)
  Bu arada bence ülkemde yaşayan herkes mizahçı olabilir. :)

 9. adsızım says:

  ha gayret oluyo:) yeni syfn.çok gzl.
  biyendi:)

  **********************************

  Çalıştım çabaladım. :) Azim var bi de.
  Yaşasın yeni sayfam. Heyoo.

 10. Anjelika says:

  Hımm! Güzelleşmiş sayfan. Başka eklemeler olacak mı?

  Vee, hayırlı olsun, güle güle kullan! :flower:

  **********************************

  Hı hı. Düzeltilmesi gereken yerler var hala.
  Vakit alıyor. Ruh emiyor.
  Fakat hayat böyle. :)
  Kahkaha atarak kullanacağım. Saol güzel insan.

 11. Tema vakfindakiler kizicak sana:))

  *********************************

  :)) Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Hala temayla uğraşıyorum bu arada. :)

 12. MaRiNeRoK says:

  :)

  *************

  Ehi.

 13. müzeyyen says:

  Anlarını anlatış tarzını seviyorum..

  *****************************************

  Anılarımı seviyorum. Bir kısmı kamera şakası gibi… :)

 14. bon conomo says:

  peki…ya yılanın koynunda beslenmiş olsaydın….bu sizce daha mı iyi olurdu?siz şükredin yılanın koynunda beaslenmemişsiniz…yoksa mazallah:fare,kuş,kurbağa vs…mönünüzde bunlar olabilirdi…yine şanslıymışınız….

  ******************************

  Yılanın koynunda beslenen yılan olur. Yılan olduğunda fare, kuş ve kurbağa çok lezzetli gelir. Cidden şanslıyım. :)

 15. öldüm gülmekten:D
  ya konuyla alakasız olacak ama ben seni neden takip listeme ekleyemiyorum?
  kullandığın yeni tema yüzünden olabilir mi ki? acaba? ki?…

 16. :) Bunun sebebi tembelliğim olabilir. Bazen yaşamaya bile üşeniyorum.
  :bingung:

 17. çok eğlencelisiniz oyumben bey :)

 18. Gomiklikler yapıyorum değil mi? :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette