Birinci Ateş Suyu: Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı

Ateş suyu politikası köleleştirilmek istenen ülkede uygulanabilecek şık bir yöntemdir. Meşrulaştırılan alkol ve uyuşturucu, kitleleri düşünemez hale getirmek için kullanılabilecek bir araçtır. İçince unutmak çok kolay olur. Alışmakta zorluk çektiğimiz şeyleri zamana yayma ve  kanıksama ihtimali artar. Tehdit olmaktan çıkarız. Düşünce yeteneğimizin sekteye uğradığının farkına varamaz, çocuklarımızın düşünce yapısının onların istediği şekilde geliştirildiğini anlayamayız.

Oysa, bilgi çağının insan aklını zorlayan bir hızla geliştiği günümüzde uyuşturulmaya değil, uyanık olmaya ihtiyacımız var.

Toplumlar ne kadar uyuşturulursa o kadar düşünmekten uzak kalır ve istismara o denli açık olurlar. Kişisel zevklerin bağımlısı haline gelen ve gelecek kaygısı hissetmeyen birey, bu köleleştirme politikasının farkına bile varamayacaktır. Böylelikle sömürü devam edecektir.

Şimdi bir soruyla okuyucuya sağlam bir tokat atmak istiyorum. Lütfen yanağınızı uzatın ve kendinizi kasmayın.

Türkiye’de 7.000.000 (7 milyon) içki bağımlısı olduğunu biliyor muydunuz?

Herhangi bir yerde bu korkunç rakamı okumadığınızı düşünüyorum. Genelde bi kadeh şarabın sağlığa ne kadar yararlı olduğu, içkiyle pişirilen yemeklerin ne kadar leziz olduğu, çikolataların içkilisinin kalite arz ettiğini okuyoruz. İçki reklamlarında içmekten gözleri pörtlemiş, karaciğeri iflas etmiş göbekli kıllı yaratıklar gören var mı aranızda?

Fakat gene de “içelim güzelleşelim” diyorsanız diyecek bir şeyim yok. Bari çok içelim.ehi.

Sarhoşların arasında ayık kalmak sorhoş olmaktan daha kötüdür. Ehi…

Daha fazla ateş suyu içmek istiyorsanız http://www.egitisim.gen.tr/Mankurtluk.htm adresini ziyaret ediniz…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

2 Cevaplar Kime:“Birinci Ateş Suyu: Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı”

  1. misafir says:

    içmesine, şununla veya bununla uyuşmasına gerek yok bu toplumun, ezelden ebede düşünemeyen, buna teşebbüs dahi etmeyen bir milletiz biz.

  2. Sanırım haklısın. Belki de genetik bir bozukluktur. :(

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette