Umut

Sergilediğimiz tüm davranışlar yaşam biçiminize göre düzenleniyor ve yaşam biçimimiz küçük yaşlarda şekilleniyorsa, bizi suça iten sebepleri çocukluğumuzda arama eyilimlerimiz güçlenecektir.
Diğer yandan insanların özgür olduğunu hissetmesi harika bir şey. Ne alaka şimdi diyebilirsiniz. ehi. öyle işte.
Bu arada, gözlerimi büyütüp yaşamak için üç sebep bulmaya çalıştığımda şebelek gibi bakındığımı farkettim. Adeta bir camış gibi çevremi süzdüm durdum. Yeryüzünde beni çok fazla şeyin motive edemeyeceğini düşündüm bir an. İsteklerimi sorgulamaya çabaladım. Çok başarılı olamadım.
Okumak sevdiğim bir uğraş, yazmak gibi. Anlaşılmaktan vaz geçeli ise çok oluyor. Bununla beraber anlamaya çalışma gayretlerim hala devam ediyor diyebilirim.
Farkındayım;
Bilmediğim çok şey var…
Söylenecek çok söz var…
Ruhumun derinliklerinde onu çıkarmamı bekleyen çok umut var…

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

4 Cevaplar Kime:“Umut”

 1. Handan says:

  Umutlar hiç yok olmasın :)

  **********************

  Ya da biri yok olursa diğeri doğsun.

 2. Handan says:

  Adı üstünde umut; biri biterse diğeri doğar…..

  **************************

  Dediğin gibi olmasını umut ediyorum.

 3. ‘Üzülme’ der Mevlana ve;
  “bir yandan korkun bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun;
  tek kanatla uçulmaz zaten.”

 4. Biraz sağa çekiyor ama yine de uçuyor insan. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette