Mutluluğun Formülü

Üzülmemek için bir formül var. Keşfimi matematiksel olarak ifade etmek istiyorum:

Mutluluk = (Maddi varlık x Aşk) / (Beklenti x Hırs)

Burada beklenti yada hırsı hiçlersek ( sıfır yaparsak) maddi varlık yada aşk ne olursa olsun paydada kalan sıfır olacağından ve sıfıra bölünecek bir sayının sonsuz olduğunu bildiğimize göre mutluluk sonsuz olacaktır. Fakat beklenti ve hırs az dahi olsa her ikisinin varlığı çarpılacağından maddi varlığın ve aşkın çarpımının sonucun azaltacaktır bu durum mutluluğu olumsuz etkileyecektir. Aşk ve maddi varlığın çarpılmasının sebebi mutluluğu sabit tutma çabası. Zira aşkta kaybeden kumarda kazanıyor ehi… Hayatımızda bu türden bir çok formül var. Tüm parametreler bize bağlı olmasada elimizdekileri düzenliyerek mutluluğu artırabiliriz.
Hadi minumum beklenti maksimum mutluluk yaşayalım… ehi.

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

5 Cevaplar Kime:“Mutluluğun Formülü”

 1. Aşkta kaybedenin kumarda kazanması züğürt tesellisinden başka bir şey değil. İnsan küçük şeylerle de mutlu olmayı bilmeli(bazen küçücük şeylerle mutsuz olsa da)

  ***********************************

  Küçük şeyler olsa da mutlu olsak.

 2. :kissmouth

  *******************

  iyi geldi.

 3. Bu küçük şey mutlu olmana yetmiştir umarım.

  *************************

  Yetti. ( gülümser mutludur… )

 4. misafir says:

  mutluluğun formülü = hafıza kaybı.

 5. Hafıza kaybının yarattığı mutsuzluk hariç güzel fikir. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette