Maç / Anonim

Bir gün eve dönerken mahalledeki çocukların evimin yakınındaki açık alanda futbol oynadıklarını gördüm ve maçı bir süre izlemeye daldım. Kalenin arkasında masaya oturarak sağımdaki çocuğa skoru sordum. Çocuk, gülümseyerek 3-0 mağlubuz diye cevapladı. “Gerçekten mi?” dedim. “Pek moralin bozulmuş gibi görünmüyorsun ama.”

Çocuk aynı edayla bana şöyle cevap verdi: “Niye bozulsun ki moralim? Daha maça başlayalı on dakika oldu.”

Oluşturduğumuz olumlu tutum ve duygular, büyük oranda yaşam kalitemizi belirler…

Düşündüğümüz şeyler zamanla gerçeğe dönüşür. Öyleyse; sadece gerçekleşmesini istediğimiz şeyleri düşünmemiz daha akıllıca olur değil mi?

Bilgi Paylaştıkca Çogalır...

5 Cevaplar Kime:“Maç / Anonim”

 1. Handan says:

  Çocuk bardağa dolu tarafından bakmayı tercih etmiş.İnsanlar genellikle gerçekleşmesini diledikleri şeyleri düşünmezler mi zaten?Ha, gerçekleşir mi gerçekleşmez mi oda ayrı bir konu,sormak lazım.

  ***********************

  Ne olmasını istersek olma ihtimalini artırıyoruz gibi geliyor.

 2. misafir says:

  çok basit bir denklemmiş gibi görünse de, öyle değil aslında. (keşke olsaydı) bizim dışımızda bin tane etken varken özellikle.
  istemediğimiz/düşünmediğimiz şeyler niçin gerçeğe dönüşüyor/oluyor o vakit?

 3. Başkaları daha çok düşünüp istediği için olabilir mi?

 4. imagine says:

  henüz çocuk olduğu için o yanıtı vermiş olmasın?

 5. Her şey mümkün. :)

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[+] kaskus emoticons nartzco

İfade eklemek için tıklayınız.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette